Megint bekebeleztek az építőiparban egy régi motorost a NER nagyágyúi
Az állami közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari vállalatok bármikor le tudnak csapni versenytársaikra. Ez derül ki az 1989-ben alapított Épszerk-Pannonia történetéből.
Az állami közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari vállalatok bármikor le tudnak csapni versenytársaikra. Ez derül ki az 1989-ben alapított Épszerk-Pannonia történetéből.
Tavaly 34 milliárd forint feletti bevételt ért el az állami megrendeléseken rendre jól szereplő Épkar Zrt., de a profitja elmaradt a 2023-astól, azért jutott szépen osztalék is.
Egy magasépítő projekten nincs ott annyi cég, mint ahányan az Ikarus-pályán összegyűltek.
Előre nem látható körülmények miatt kerül többe a kivitelezés. Már 23 milliárdnál járunk.
Az eredetileg megajánlottnál több mint négymilliárd forinttal olcsóbban talált gazdára a tatabányai sportcsarnok felépítése.
A WHB és az Épkar közös cége nyert a világkiállítás pavilonjára kiírt pályázaton.
A Budai Vigadó épületét már tavaly decemberben át kellett volna adni. Nincs kész, és drágul is, több mint 300 millióval.
Lelátón öltöznek a sztársportolók, négyszeres olimpiai bajnok intézi a beléptetést.
Az Épkar Zrt. vitte el a többmilliárdos megbízást.
A budai Vár Úri utcai épületének és a Vár oldalában fekvő Budai Vigadónak a felújítása is annak a cégcsoportnak a feladata lett, amelyet kezdettől fogva a kegyvesztett Közgép utódaként emlegettek. Egy nap alatt több mint 8 milliárd forintos megbízást nyertek el.
A közbeszerzési tenderen két olyan vállalkozás nyert, amelyet az utóbbi időben egyre gyakrabban bíznak meg az állami szereplők különböző építési munkákkal. Bár nem Mészáros Lőrincről van szó, de az egyik cég nem teljesen független Mészáros köreitől.
Lehetetlen eldönteni, hogy MSZP-s, DK-s, jobbikos vagy fideszes a karcagi sikkasztási ügy. Az is lehet, hogy mindenki benne volt, pártoktól függetlenül – meg az is, hogy senki. A Fidesz vehemensen próbálja eltolni magáról az ügyet, és közben pont egy olyan céget próbál a szocialistákhoz kötni, amire közbeszerzési eredményei alapján nehéz lenne azt mondani, hogy nem kedvelt baloldali cégnek nézték az elmúlt években. De inkább a cég, amelyre a fókusz került a napokban, nőttön-nőtt, akárki is volt hatalmon, milliárdos megbízásokkal hízott nagyra.
A Jobbik egykori szentendrei elnöke az M1 tévécsatornának szerdán azt mondta, azért kellett távoznia pártjából, mert bírálta a Kun-Mediátor üggyel is összefüggésbe hozott Épkar Zrt.-t., amely szerinte a szegedi Jobbik kampányát is támogatta.
Szeivolt István, az Épkar Zrt. vezérigazgatója kedd este határozottan visszautasította, hogy a társaságnak köze lenne a Kun-Mediátor Kft., illetve Dobrai Sándorné sikkasztási ügyéhez. A vezérigazgató Balla György fideszes országgyűlési képviselő sajtótájékoztatójára reagált.
Közbeszerzési versenyeztetés nélkül újítja fel 2,5 milliárdból az állam Budapest központi terét, az Erzsébet teret. A jogszabályi előírásokat úgy kerülték ki, hogy a téren működő intézményeket egy kusza hátterű állami cégre bízták. Ezzel viszont új gazdája lett a Gödör-Akváriumnak is, így nem tudni azt sem, hogy maradhat-e a tavaly kiválasztott – a Sziget-birodalomhoz tartozó – cég, amely a szórakoztatásért felel. A felújítás idejére elköltözött a térről a Design Terminál is: miközben lábra kaptak olyan hírek, hogy étterem kerül a helyére, hivatalosan ezt az állami vagyonkezelő cáfolta. A háttérben komoly lobbizás folyik, az államnak pedig nagy tervei vannak a térrel.
A szocialista Szanyi Tibor szerint egy cégcsoportot, az Épkar Zrt.-t hozta helyzetbe a kormányzat panelfelújítási pályázatoknál.